پاورپوینت در مورد معماری پایدارو معماری پایدار روستای ابیانه -پروژه پایانی رشته های شهرسازی و عمران و معماری

مطالب دیگر:
📖رابطه تاب آوری و کیفیت زندگی با شادکامی معلمین📖شیوه فرزندپروری و مشکلات رفتاری در دانش آموزان📖پیش بینی علایم درد مزمن بر اساس سابقه کودک آزاری و شیوه های فرزند پروری📖میزان اضطراب و افسردگی با زایمان زودرس در مادران وابسته به انسولین📖میزان تعهد سازمانی با ویژگی های اعضای سازمان جمعیت هلال احمر📖بررسی رابطه نشانه های بدنی و افسردگی در بین دانشجویان دختر و پسر📖بررسی رابطه نقش اعتماد به نفس و خود باوری📖بررسی نگرانی با موقعیت های استرس زای زندگی در بین دانشجویان📖ویژگیهای سازمان یادگیرنده با هوش سازمانی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی📖بررسی رابطه هیجان خواهی و هوش هیجانی و رفتارهای پرخطر در دانش آموزان📖بررسی رابطه ی بین نگرش و ارزش مشتری و انتخاب برند موبایل📖بررسی رضایت زناشویی بر بهزیستی روانشناختی زنان📖بررسی روند بکارگیری رنگ رشد در معماری و شهربازی معاصر ایران📖سیر تاریخی مفهوم جرم در حقوق کیفری ایران📖گزارش کارورزی بررسی سیستم بانک ملی📖بررسی سیستم حسابداری شهرداری ها📖بررسی سیستم سهام شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار📖سینوپتیکی سیستمهای سیل زا در حوضه آبخیز📖بررسی شناخت علل و عوامل موثر افت سطح آبهای زیر زمینی📖پروپوزال بررسی شیوه های پیشگیرانه و حمایتی از بزه دیده گی جرائم سایبری
پاورپوینت در مورد معماری پایدارو معماری پایدار روستای ابیانه -پروژه پایانی رشته های شهرسازی و عمران و معماری|1899040|ramze20
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پاورپوینت در مورد معماری پایدارو معماری پایدار روستای ابیانه -پروژه پایانی رشته های شهرسازی و عمران و معماری را مشاهده می نمایید. فرمت فایل:(powerpoint) تعداد اسلایدها:29 اسلاید برخی از اسلایدها: معماري پايدار: تعاريف و مفاهيم: همانطور كه مي دانيم بقاي پايدار انسان و محيط انساني وابسته به حفظ تعادل و تداوم جهان زيستي است كه اين خود پذيرش نقش و مسئوليت اخلاقي سرپرستي انسان بر من

فرمت فایل:(powerpoint) تعداد اسلایدها:29 اسلاید

برخی از اسلایدها:

معماري پايدار: تعاريف و مفاهيم:

همانطور كه مي دانيم بقاي پايدار انسان و محيط انساني وابسته به حفظ تعادل و تداوم جهان زيستي است كه اين خود پذيرش نقش و مسئوليت اخلاقي سرپرستي انسان بر منابع بوم شناختي و عملكردي آگاهانه و هوشمند را در تنظيم رابطه وي با محيط طبيعي مي طلبد.
رويكرد معماري پايدار در پاسخ به اين عملكرد آگاهانه و ملاحظات رو به گسترش نسبت به پيامدهاي فعاليت هاي انساني بر محيط؛ به عنوان نگرشي بازبيني شده به معماري مطرح شده است.
بنابراين مفهوم معماري پايدار- چه به عنوان عملي در راستاي خلق فضاي انساني و تنظيم رابطه انسان و محيط فيزيكي و چه به عنوان محصول اين فرآيند- همواره با محيط پايدار در آميخته و در يك چهارچوب كلي مي توان آن را به معني "خلق محيط پايدار انسان ساخت" تعبير نمود.از اين رو قبل از تعريف معماري پايدار به مفهوم محيط پايدار پرداخته مي شود .
محيط پايدار:
شرط اساسي در نيل به پايداري محيطي برقراري تعادل پويا ميان نظامهاي مختلف محيط است. اين شرط از ديدگاه عملي دستيابي همزمان به پايداري نظام بوم شناختي؛ نظام اجتماعي؛ فرهنگي و نظام اقتصادي را ايجاب مي كند و از منظر اخلاقي به برقراري و تداوم رابطه همزيستي ميان تمام عناصر و ارگان محيط (انسان و غير انسان) تفسير مي شود.

الف- از منظر بوم شناختي:
كاركرد سامانه هاي زيستي اصلي محيط و نيز سلامت آنها در محيط پايدار تداوم و ارتقاء مي يابد. اين كاركردهاي اصلي براي فعاليت هاي انساني عبارتند از: توليد اكسيژن و جذب دي اكسيد كربن؛ جذب پسماندها و آلودگي ها؛ تنظيم شرايط محيطي (درجه طول و اندازه رطوبت و ...) توليد منابع طبيعي تجديد پذير: مواد غذايي و مواد خام اوليه محصولات فرآورده هاي توليدي؛ تأمين آسايش و سلامت روان شناختي و فيزيكي
ب- از منظر اجتماعي- فرهنگي:
در محيط پايدار؛ همزيستي متعادل ميان جامعه انساني و محيط زيست طبيعي در راستاي بهره مندي توأمان اجتماعي و اقتصادي برقرار گرديده است. در چنين محيطي به منظور نيل به پيشينه منفعت جمعي؛ فعاليت ها و مسيرهاي توسعه اي دنبال مي شود كه در آنها از قابليت هاي بوم شناختي- فرهنگي مكان توسعه بهره گرفته شده است.
خانه‌ها از رنگ‌ سرخ‌ منحصر به‌ این‌ محل‌ و با اسلوب‌ ساختمانی‌ خاص‌ در سطحی‌ محدود به‌ صورت‌ پلکانی‌ و مسلط‌ بر یکدیگر بنا شده‌اند. بر بالای‌ ساختمان‌ خانه‌ها، کوه‌ سنگی‌ زیبایی‌، دیواره‌ شمالی‌ روستا را تشکیل‌ داده‌ است‌ که‌ ساختمان‌ این‌ دیواره‌ سنگی‌ و هماهنگی‌ رنگ‌ آن‌ با ساختمان‌ خانه‌ها برای‌ هر گردشگری‌ جالب‌ توجه‌ است‌.. موقعیت‌ طبیعی‌ روستا به‌ شکل‌ یک‌ بشقاب‌ گود بیضی‌شکل‌ است‌ که‌ اطراف‌ آن‌ را رشته‌ کوه‌های‌ دیواره‌ ماننده‌ احاطه‌ کرده‌اند. آب‌ و هوای‌ روستا ییلاقی‌ و زمستان‌ آن‌ طولانی‌ است‌، البته‌ هوا در سراسر سال‌ لطافت‌ خاصی‌ دارد. سرسبزی‌ و طراوت‌ درختان‌ اطراف‌ روستا بخصوص‌ در سال‌های‌ فراوانی‌ آب‌ در تمام‌ بهار و تابستان‌ به‌ این‌ روستای‌ تاریخی‌ جلوه‌یی‌ خاص‌ می‌بخشد.روستای‌ ابیانه‌ در سال‌ ۵۴ جزو آثار ملی‌ و تاریخی‌ به‌ ثبت‌ رسیده‌ است‌. موقعیت‌ خاص‌ جغرافیایی‌، بافت‌ ساختمان‌ خانه‌ها با رنگ‌ اخرایی‌، ریزه‌کاری‌های‌ هنرمندانه‌ دروپنجره‌های‌ چوبی‌ خانه‌ها، مردمی‌ گشاده‌رو، لباس‌ محلی‌ زنان‌ و مردان‌ روستا و بناهای‌ متعدد تاریخی‌ دست‌ به‌ دست‌ هم‌ داده‌اند تا چشم‌ هر بیننده‌ تازه‌واردی‌ را شیفته‌ این‌ آثار کنند. قدمت‌ فرهنگ‌ و زبان‌ مردم‌ ابیانه‌ به‌ دوران‌ هخامنشیان‌ و ساسانیان‌ می‌رسد.